Kwiaty bezpieczne dla dzieci i zwierząt

Wiele z popularnych roślin, które chcielibyśmy mieć w swoich domach, może zagrozić zdrowiu obecnych w nich dzieci i zwierząt. Jeśli chcesz zadbać o ich zdrowie i nie wiesz, które kwiaty wybrać – koniecznie przeczytaj!

Na początku zajmiemy się roślinami, które mogą mieć negatywny wpływ na innych członków rodziny. Warto zrezygnować w pomieszczeniach z kaktusów i wilczomleczy, których kolcami bardzo łatwo się pokaleczyć. Nie należy też, stawiać na kwiaty posiadające owoce (jak psianka czy nertera). Są one wprawdzie piękne i dekoracyjne, ale szczególnie dla małych dzieci – trujące, przez co bardzo niebezpieczne.

Popularne rośliny domowe, które zaliczamy do trujących

Chcąc hodować w domach popularne rośliny doniczkowe, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że najbardziej pospolite mogą być najbardziej niebezpieczne. Do trujących roślin, których NIE POLECAMY do domów z dziećmi lub pupilami, należą:

 • Aglaonema
 • Diffenbachia,
 • Dracena
 • Fikus,
 • Filodendron,
 • Hortensja,
 • Kroton,
 • Poinsecja (gwiazda betlejemska)
 • Skrzydłokwiat.

Bezpieczne kwiaty dla naszych pociech to takie, które nie mają kłujących cierni oraz substancji toksycznych i których nikt nie będzie chciał posmakować. Można też pomyśleć o zdrowych i aromatycznych roślinach jadalnych: ziołach i warzywach (np. szczypiorek, bazylia, pietruszka).

Przedstawiamy listę 15 według nas najlepszych kwiatów doniczkowych bezpiecznych dla dzieci i zwierząt domowych:

 1. Areka (łac. Dypsis lutescens)
 2. Ceropegia Woodii
 3. Chamedora (łac. Chamaedorea)
 4. Eszeweriałac. Echeveria)
 5. Fittonia
 6. Guzmania
 7. Juka (łac. Yucca)
 8. Kalathea (łac.Calathea)
 9. Maranta
 10. Paproć (łac.Nephrolepis)
 11. Peperomia
 12. Pieniążek (łac. Pilea)
 13. Storczyk Phalaenopsis
 14. Zielistka (łac.Chlorophytum)
 15. Żyworódka (łac. kalanchoe)

Wszystkie domowe zwierzęta – psy, koty jako bardzo ciekawskie stworzenia, tym bardziej będąc młodymi, mogą podskubywać, podjadać i przeżuwać prawie wszystko co tylko znajdzie się w zasięgu ich wzroku, pyszczków i łap. Niestety niektóre rośliny mogą być toksyczne dla naszych małych przyjaciół. Warto przed zakupem sprawdzać czy dana roślina nie wyrządzi dzieciom ani pupilowi niepotrzebnej szkody.

Kwiaty bezpieczne dla dzieci i zwierząt
Udostępnij ten post :
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email
Blog Florystyczny
Powiązane wpisy

Rośliny oczyszczające powietrze

Jakie kwiaty do domu oczyszczają powietrze? Które rośliny pochłaniają toksyny? Odpowiedź na te i wiele innych pytań – znajdziecie w poniższym artykule. Chcąc stworzyć jak

Secured By miniOrange